Jak kupować drzwi zewnętrzne?

Jak kupować drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne produkowane są z blachy stalowej, włókna szklanego, bądź z drewna sosnowego lub dębowego. Na rynku można również kupić drzwi zewnętrzne przeszklone, stalowe lub drewniane. Stosuje się w nich dwuszybowy antywłamaniowy pakiet w zespoleniu z szybą ornamentową, która może być na życzenie klienta barwiona i refleksyjna. Takie drzwi wyróżniają się dużą termoizolacyjnością oraz wysoką izolacyjnością akustyczną.
Przy wyborze drzwi zewnętrznych należy zwrócić uwagę na zabezpieczenia antywłamaniowe. Konstrukcje wzmacniające montuje się wewnątrz drzwi. Są to specjalne wypełnienia, wzmocnienia ramiaków, ukryte wewnątrz wzmocnienia oraz najnowocześniejsze systemy zasuw. Często także w zewnętrznej warstwie, schowane dyskretnie pod ozdobną warstwą wyciszającą, znajdują się dodatkowe wzmocnienia konstrukcyjne.
Standardem przy zakupie drzwi jest obecnie zamek listwowy wielopunktowy w okuciach, a także ościeżnica oraz próg.
Przy drzwiach zewnętrznych oprócz kierunku (lewy/prawy) należy również określić czy drzwi mają się otwierać na zewnątrz, czy do wewnątrz domu. Jeżeli osobno dokupujemy próg do drzwi zewnętrznych, również należy zwrócić uwagę na tę właściwość.