Wnętrze w stylu skandynawskim: dobieramy panele

Wnętrze w stylu skandynawskim: dobieramy panele

Lekkie, przestronne aranżacje pełne światła i jasnych, pastelowych kolorów – trudno się dziwić, że styl skandynawski zagościł w naszych wnętrzach na dobre. Sklepy Majster Plus oferują szeroki wybór paneli podłogowych, idealnie wpisujących się w stylistykę, która przywędrowała do nas wprost ze Szwecji.

Wnętrza w stylu skandynawskim urzekają prostotą i minimalną ilością wyrazistych dodatków. Podstawową zasadą aranżacyjną jest jasna kolorystyka i użycie naturalnych materiałów. Ta oszczędność sprawia, że w takim wnętrzu każdy detal ma wielkie znaczenie. Kolor ścian czy dobrze dobrana podłoga to klucz do stworzenia wnętrza osadzonego w nieco surowym klimacie północy.

Bielszy odcień bieli
Kolorem, który niepodzielnie króluje we wnętrzach skandynawskich jest biel. Tam, gdzie zależy nam na rozjaśnieniu i rozświetleniu pomieszczenia, co w przypadku Szwedów czy Finów jest sprawą priorytetową, biel jest zawsze najlepszym wyborem. Pięknie odbija światło, rozjaśniając wnętrze i powiększając je optycznie. Dlatego, obok białych ścian, warto zdecydować się na taką samą podłogę. Nie trzeba obawiać się o to, że będzie ona niepraktyczna. Sklepy Majster Plus oferują wiele komfortowych i łatwych w konserwacji paneli podłogowych, utrzymanych w kolorystyce bieli lub rozbielonych szarości. Panele Kronooriginal Dąb Natural White z kolekcji Brilliance Sensual, przypominające parkiet pociągnięty warstwą białej farby, czy Kasztan Nova Scottia z kolekcji Vintage Classic, wyglądający jak ręcznie robiona drewniana podłoga, w połączeniu z białymi ścianami dodadzą wnętrzu dodatkowych metrów i wspaniale je rozświetlą.

Naturalnie, jasne drewno
Duża ilość naturalnych materiałów to coś, bez czego nie obędzie się żadna aranżacja utrzymana w stylu skandynawskim. Drewno wprowadza do wnętrza tak bliską Skandynawom naturę, a jednocześnie nadaje mu przytulny, domowy charakter. Panele podłogowe przypominające naturalne drewno to doskonały sposób na ocieplenie przestronnego, białego wnętrza. By zachować skandynawski klimat należy wybrać delikatne, jasne kolory. Jasny Dąb Bergamo z kolekcji Szafir lub Klon Dziki z kolekcji Brylant marki Panele podłogowe VOX, doskonale skomponują się z bielą, a dzięki naturalnej kolorystyce i subtelnemu usłojeniu nadadzą wnętrzu klimat natury i prostej, niewymuszonej elegancji.

Moda na wnętrza w stylu skandynawskim zdaje się być nieprzemijająca. Odpowiednio dobrane panele podłogowe to coś, co pomoże stworzyć jasną, lekką aranżację, w której czuć przestrzeń i zapach lasu.